Kalite Güvencesi

Avemar'daki aktif madde olan Avemar tozu, fermente buğday tohumu ekstraktının (FWGE) kurutulmuş formudur. Özel, patentli üretim süreci şunları içerir: Saccharomyces cerevisiae tarafından buğday tohumu fermantasyonu, fermantasyon sıvısının ekstraksiyonu ve sprey kurutma. Tüm süreç boyunca sadece doğal bileşikler kullanılır.

Avemar ürünleri, sıkı kalite güvence sistemleri altında Biropharma Ltd. tarafından üretilmektedir. Kalite ve güvenlik HACCP sistemi, SGS Yarsley Uluslararası Sertifikasyon Hizmetleri tarafından verilen ISO 9001: 2008 sertifikası ve farmasötik ürünlerin üretimi için GMP sertifikası ile güvence altına alınmıştır. Üretim tesisi Sağlık Bakanlığı, Macaristan ve SGS Yarsley tarafından denetlenmektedir.

Avemar üretimi uluslararası bir patent ile korunmaktadır. Patentin tanımı nicel ve nitel parametreleri içerir. Avemar'ın kalite güvencesi karmaşık bir sistemdir ve en önemli unsurlarından biri HPLC (Yüksek basınçlı sıvı kromatografi) parmak izi analizidir. Üretim süreci boyunca HPLC parmak izi kromatogramları düzenli olarak hazırlanır ve referans kromatogramla karşılaştırılır. Bu adım, moleküler bileşimin patente karşılık geldiğini doğrulamak için önemlidir. Sıkı güvence sistemi nedeniyle, her parti bileşimi analiz edilir ve patentte tarif edilen kayıtlı standart ile karşılaştırılır.