Kaip jis veikia?

Avemar pasižymi daugeliu veikimo mechanizmų, kas nėra nuostabu, žinant, kad, būdamas natūralus produktas, jis susideda iš daugelio mediciniškai aktyvių komponentų.

Selektyviai slopina gliukozės metabolizmą vėžinėse ląstelėse

Pagrindinė sudedamoji dalis, standartizuojama gamyboje, yra 2,6-dimetoksi-p-benzokvinonas (2,6-DMBQ) ir su juo susiję benzokvinonai su pakeista metoksi grupe. Manoma, kad jie ir sukelia unikalų Avemar veikimo principą-slopinti neoksidacinį gliukozės metabolizmą (anaerobinę glikolizę) vėžinėse ląstelėse. Dr. Albert Szent-Gyögyi, Nobelio premijos laureatas medicines srityje, nustatė, kad 2,6-DMBQ ir į jį panašūs benzokvinonai su pakeista metoksi grupe papildomais kiekiais padeda chaperone ląstelės metabolizmą ir užkerta kelią vėžio ląstelėms būdingam hipermetabolizmui.

Vėžio ląstelės, neoksidacinio metabolizmo būdu, sunaudoja 10-50 kartų daugiau gliukozės, negu normalios ląstelės,reiškinys, vadinamas “Vartburgo efektas”. Šis metabolizmo būdas yra neefektyvus ATF gamybai, lyginant su sveiku oksidaciniu metabolizmu (aerobine glikolize), bet jis yra efektyvus, panaudojant gliukozės anglies atomus RNR ir DNR gamybai-kas sukelia spartų auglių plitimą ir augimą. Dr. Boros su kolegomis iš Kalifornijos universiteto ištyrė, kad Avemar selektyviai slopina gliukozės metabolizmą sveikose ląstelėse(tiksliau sakant, Boros parodė, kad Avemar suardo gliukozės 6-fosfat dehidrogenazės ir transketolazės enzimų funkciją gliukozės/pentozės cikle), ženkliai sumažina gliukozės panaudojimą daugumoje vėžinių ląstelių. Kuo piktybiškesnis yra vėžinių ląstelių tipas,tuo daugiau jis panaudoja gliukozės, tuo ryškesnis yra Avemar slopinantis efektas.Tyrimai parodė, kad sumažinti gliukozės panaudojimą sveikose ląstelėse, reikia 50 kartų didesnių Avemar dozių. Tuo būdu Avemar “terapinis indeksas” , kuris apibūdina skirumą tarp naudingos ir kenksmingos preparato dozės, yra labia platus (kuo platesnis gydymo terapinis indeksas, tuo preparats saugesnis). Boros ir kolegų tyrimai parodė,kad Avemar neoksidacinio gliukozės metabolizmo slopinimas susijęs su RNR ir DNR sintezės slopinimu,kas mažina vėžinių ląstelių proliferaciją , auglių augimą ir plitimą, taip pat RNR ir DNR sintezės padidėjimu sveikose ląstelėse.Priversdamas vėžines ląsteles badauti, neturint pakankamo gliukozės metabolizmo,Avemar priverčia jas elgtis, panašiau į sveikas ląsteles. Tyrimai su žmonėmis ir gyvūnais parodė, kad Avemar yra ypač efektyvus metastatiniuose augliuose,kurie auga greičiau, nei pirminiai, ir dažniausiai tampa mirties priežastimi.

Padeda vykti apopoptozei

Dauguma gydymo būdų (radiologija, chemoterapija, fitoterapija), kurie užmuša vėžio ląsteles, veikia,sukeldami ląstelių žūtį (apopotozę). Avemar padidina visų gydymo būdų efektyvumą, mažindamas enzimo ,vadinamo PARP (poli ATF ribozės polimeraze),kurį vėžio ląstelės gamina dideliais kiekiais,gamybą.Taip pat Avemar padidina kito enzimo, Kaspazės-3 gamybą,kurio vėžinės ląstelės gamina mažai. PARP enzimas taiso DNR grandinės nutrūkimus prieš ląstelės dalijimąsi.Vėžio ląstelėms reikia daug PARP enzimo,nes jos dauginasi chaotiškai,DNR dalijimosi metu įvyksta daug pertrūkių bei klaidų, dėl to jos dauginasi labia greitai.Be adekvataus PARP kiekio, vėžio ląstelės negali pabaigti DNR pasidalijimo.
Kaspazė-3 yra enzimas,kuris, be pakankamo PARP kiekio ir esant daugeliui DNR grandinės nutrūkimų,užprogramuoja vėžinės ląstelės žūtį. Naudojamas kartu su kitais gydymo būdais, Avemar pažemina “apopotozės slenkstį”, kas daro gydymą efektyvesnį.

Demaskuoja vėžines ląsteles

Vėžio ląstelės sugeba išvengti imuninės sistemos gynybos, parodydamos klaidingą ląstelės membranos funkciją, vadinamą pagrindiniu audinių suderinamumo kompleksu (major histocompatibility complex-MHC-1), kuri sako natūralioms ląstelėms-kileriams-“nepulk manęs-aš gera”. Avemar mažina MHC-1 vėžio ląstelėse,kas leidžia ląstelėms-žudikėms atpažinti auglius, juos atakuoti ir nužudyti.

Padeda sustiprinti koordinuotą imuninės sistemos funkcionavimą

Yra keletas būdų, kaip imuninė sistema reaguoja į vėžio ląsteles ir auglius, ir Avemar yra puikus pavyzdys visų šių būdų veikimo kartu.
Plačiau kalbant, Avemar moduliuoja balansą tarp Th1 ir Th2 citokinų. Citokinai padeda imuninei sistemai gauti informaciją ir koordinuoti funkciją. Th1 citokinai atsakingi už ląstelinį imunitetą, paremtą specifiniu baltųjų kraujo kūnelių veikimu,nukreiptu prieš specifines ląsteles-taikinius. Th2 citokinai atsakingi už humoralinį imunitetą, paremtą tirpiais faktoriais, hormonais, citokinais, neurotransmiteriais, antikūniais ir kitais komponentais, ištirpusiais audiniuose ir kraujyje, kurie padaro organizmą priešišku patogenams, arba padeda gyti po sužeidimo. Dauguma vėžiu ar kita lėtine liga sergančių žmonių turi žemą ląstelinį imunitetą (mažai Th1 citokinų), ko pasekoje padidėja humoralinis imunitetas (daug Th2 citokinų). Tačiau dauguma faktorių, kurie padeda organizmui pagyti po sužeidimų, kurie sustiprina endotelio proliferaciją, baltuosius kraujo kūnelius ir kitas ląsteles, taip pat pagerina ir vėžio ląstelių proliferaciją. Avemar mažina Th2 citokinų gamybą, ir atstato normalią imuninės sistemos pusiausvyrą,pagerindamas imuninę reguliaciją.

Taigi vienas iš imuninės sistemos sustiprinimo kelių-pagerinti ląstelių-kilerių aktyvumą prieš vėžines ląsteles. Kitas tyrimas rodo, kad Avemar paskatina makrofagus gaminti auglio nekrozės faktorių-alfa (Tumour Necrosis Factor-TNF alpha)-citokiną, kuris atakuoja ir nužudo vėžio ląsteles. Taip pat pasirodė, kad jis reguliuoja citokino ICAM-1 (tarpląstelinės sulipimo molekulės 1) gamybą,kas leidžia makrofagams ir T-ląstelėms pereiti per kraujagyslių sieneles ir sustiprina jų invaziją į auglį.